Cenne wartości

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi – blog książkowy

Kontakty międzyludzkie

Czy lubimy kiedy ktoś nam zwraca uwagę? Oczywiście, że nie. Taki już jest polski naród, że wszelkie uwagi wobec swojego zachowania traktuje jako wrogie nastawienie. Może faktycznie czasem tak jest, ale nie każdy taki dla nas jest. Nie trzeba od razu być na nie. Warto pewne rzeczy przemyśleć, ponieważ może się okazać, że otrzymujemy cenne wskazówki, które pomogą nam być jeszcze lepszymi osobami. Cenne wskazówki dla siebie można znaleźć w książce “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” (https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/jak-zdobyc-przyjaciol-i-zjednac-sobie-ludzi-dale-carnegie), której autorem jest Dale Carnegie.

Cenne wartości

Już tyle lat minęło odkąd ta książka pokazała się na rynku. Czas mija, a ona nic nie traci na swojej wartości. Co więcej, w obecnych czasach, kiedy ludzie są zapatrzeni tylko i wyłącznie w ekrany swoich smartfonów, laptopów, tabletów, takie książki są jeszcze bardziej ważne. Bowiem jak się okazuje, ludzie mają ogromny problem z tym, aby nawiązać dobre kontakty międzyludzkie. Tak, to smutna prawda i w żaden sposób nie idzie jej przeskoczyć. Jeżeli ktoś czuje, że ma taki problem, to jak najbardziej powinien bazować na książce pt. “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi“. To świetna pozycja literacka, która pokazuje, że ludzi można sobie zjednać – chociażby nie wiadomo co się działo. Poza tym warto wziąć pod uwagę fakt, że skoro książka już od tak dawna znajduje się na rynku, bazują na niej kolejne pokolenia, to faktycznie musi w sobie mieć coś takiego, czego nikt nie jest w stanie pokonać.

Od czego zacząć?

Jeżeli ktoś chce zacząć czytać tą książkę, to musi wiedzieć, od czego musi zacząć. Po pierwsze – należy otworzyć się na innych, na krytykę. Może nie łatwo ją nam przyjmować, ale czasem trzeba się do tego zmusić. Tylko dzięki temu, że będziemy mieli otwarty umysł będziemy w stanie dostrzec to, co jest w nas złe. Aczkolwiek, mamy również w sobie dobre cechy, więc nikt nie musi się obawiać, że zostanie tak jawnie skrytykowany. Chodzi tutaj po prostu o to, aby umieć dostrzegać swoje wady, które można tak wykreować, że już niedługo będą naszymi zaletami. Co dalej za tym idzie, pomogą nam one zjednywać sobie przyjaciół oraz innych ludzi. Dale Carnegie urodził się w 1888 roku, a zmarł w 1955 roku. Jak więc widać, autora tej książki już od dawna nie ma z nami, ale wartości przez niego przekazywane są nadal ważne. Nie ma co odwracać głowy od tej książki, ponieważ może okazać się ona dla nas wielką pomocą. Jeżeli ktoś ma problemy w kontaktach z innymi osobami, to tutaj znajdzie dla siebie ważny wskaźnik.